Nem annyira komoly a helyzet, mint azt a cím sugallja. A légbeszívó szelep az a szerkezet amelynek feladata, hogy kiegyenítse a nyomáskülönbséget a rendszerben, így megmentheti a házat a csatornaszagtól.
Légbeszívó szelep = megoldás
Beszerzése attól válik egyszerűvé, hogy a szelepet gyártó cégek megadják a szelep légbeeresztését liter per secundumban (l/s). Ez azt jelenti, hogy másodpercenként, hány liter levegőt képes beengedni a környezetből a csatornába, ezzel egyenlítve ki a nyomást, megszűnik a negatív nyomás (vákuum) mivel azt kiegyenlíti a légköri nyomásra.
Legfontosabb, hogy megfelelő méretű légbeszívót válasszunk: arra figyeljünk, hogy nagyobb lehet, de kisebb semmiképpen ne legyen!
Maga a szelep még a nagy átmérőkben sem jelentenek óriási kiadást. A nagynak számító a 110 miliméteresre ára 5-10 ezer Ft körül van, a kisebb 32-40-50 mm átmérőjűek 3-5 ezer forintba kerülnek. Ehhez jön még hozzá az anyagszükséglet, a szelep beépítési helyének kialakításához, de ez is csak legfeljebb egy-két ezer forint.
Létezik még az egyik cég kínálatában olyan is, hogy a légbeszívó szelepet a szifon tartozékaként csomagolják, abba lehet beépíteni.
Ha nem rettensz meg a műszaki feladatoktól, akkor a légbeszívó szelep installálás a lefolyócső és a bűzzár közé neked is simán menni fog.
Viszont, ha biztosra akarsz menni keress egy megbízható, nagytudású vízvezeték szerelőt. Aki a helyszíni felmérés alapján megállapítja, hogy hova és milyen átalakítások szükségesek a beillesztéshez.



Mosogatógép bekötése


Másik, mostanában népszerű megoldás a helytakarékos szifon:


Mindig vízszintesen szereld

A légbeszívó szelepet mindig csak vízszintesen lehet telepíteni, a működési sajátossága miatt.
FONTOS: Csatorna víztartási próba elvégzése minden esetben elengedhetetlen, akár új, vagy felújított (kicserélt) vezetékről van szó.
Ennek elvégzése nélkül ne csináltass (elburkolt, elfedett pl: falban, padlóban), vagy csinálj lefolyó vezetéket! Ha ezt a tanácsot megfogadod, azzal megelőzheted a későbbi kellemetlenséget, mint az orrfacsaró csatornaszag, vagy az esetleges szivárgások, amik felázásokat, penészedést, esetleg beazást okoznak.